תוכן עניינים

כאן תמצאי תרגילי כושר בהריון שתוכלי להתאמן בכוחות עצמך. הוידאו כולל בעצם אימון אישי בליווי מדריכה מיומנת והלקוחה ההריונית שלה שנמצאת בטרימסטר שלישי.

לפני שאת מתחילה להתאמן, עליך להיבדק אצל רופא ולקבל את הסכמתו בדבר ספורט בהריון ואם יש לו תובנות נוספות בנושא.

תרגילי כושר בהריון (טרימסטר שלישי)

  • הרמות ברכיים עם הנפות ידיים – תרימי ברכיים לכיוון החזה ותוך כדי תביאי את הידיים פנימה. הרעיון בתרגיל לבצע תרגיל באימפקט נמוך, ללא קפיצות או רוטציות מיותרות. תבצעי 30 עד 40 חזרות במידת היכולת שלך.

 

  • סקוואטים – עליך לבצע את תרגיל סקוואט רגיל, שסביר להניח שאת מכירה כבר ועשית אותו בעבר. בסרטון, ישנה תוספת של הרמת ידיים כלפי מעלה בעייה. מספר חזרות מומלץ הינו 30 חזרות, אך שימי לב כי אם את מרגישה שזה יותר מידי עבורך ואת עייפה תפסיקי ותעשי פחות חזרות.

 

  • סקוואט עם שילוב של צעד לאחור – עליך לבצע את תרגיל הסקוואט יחד עם צעד לאחור. כשאת לוקחת צעד לאחור, תשתדלי שהצעד יהיה קטן ולא רחב מידי כדי לשמור על יציבות. תרגיל זה מחזק את פלג הגוף התחתון ויעלה לך את קצב הלב מכאן את זרימת הדם. בצעי זאת 10 עד 20 פעמים.

 

  • תרגיל מכרעים הצידה – תבצעי את התרגיל ממש כמו בסרטון, מעין קפיצות קלות לצדדים (המטרה לא לקפוץ מידי אלא בצורה קלה ופשוטה כמו אנה הבחורה ההריונית בסרטון). התרגיל עובד על שרירי הליבה, הרגליים, מעלה את קצב הלב ומזרים דם. 30 עד 40 חזרות ההמלצה או עד שאת מתעייפת.

 

  • סיבובי ידיים – עליך לעמוד עם רגל אחת לאחור שתייצב אותך, ולאחר מכן לבצע 50 סיבובי ידיים עם כיוון השעון ואח"כ להפוך עמידה ולהמשיך 50 סיבובים נוספים נגד כיוון השעון. תרגיל זה עובד נהדר על הכתפיים והזרועות, ללא כל הפעלת מעמסה על העובר שלך.

 

  • הרחקת ירך בעמידה – תרימי את הרגל שלך הצידה 30 פעם כל רגל והחליפי לרגל שניה. תרגיל זה עובד על אחד משרירי הישבן בצורה חזקה מאוד, כמו כן עליך לאחוז בכיסא בזמן ביצוע התרגיל כדי לא לאבד שיווי משקל.

 

  • תרגיל מכרעים – כל פעם תבצעי 10 חזרות ברגל אחרת. מדובר במכרע סטטי ולא במרכע דינמי כמו המוצג בסרטון של הטרימסטר הראשון.

 

  • סקוואט פליה משולב עם פתיחת ידיים – עליך לבצע את "הפליה סקוואט" (אל תטעי השם כן לקוח מעולם הריקוד) ובכל ירידה פתחי את ידייך לצדדים (ממש כמו בסרטון). עלייך לבצע 20 חזרות.

 

  • להכניס ולהוציא את הבטן – תכווצי את שרירי הבטן למשך כמה שניות ותשחררי. חזרי על אותה פעולה 3 עד 4 פעמים, כאשר את זקופה ויציבה. תרגיל זה תורם לחיזוק שרירי הבטן והליבה ללא כל גרימת נזק לעובר שלך.

 

  • סקווט עם דחיפה של הידיים – תבצעי סקוואט פלייה כמו שביצעת קודם, ותוסיפי לכך לחיצות של יד כנגד היד השניה בזמן העליה. תשתדלי לעשות 20 חזרות.
כתבות נוספות מומלצות
תינוק מתוק ישן
תרגילי כושר לזירוז לידה

הסרטון שלפניך, כולל בתוכו מגוון תרגילים לזירוז לידה. מדובר בתרגילים המתבצעים עם כדור פיזיו או בעזרת משקל גוף, המשפרים את זרימת הדם, המחזקים את שרירי רצפת האגן, ותורמים מאוד לנשים העתידות ללדת.

תקראי עוד »
אישה בהריון מודדת את הבטן עם סרט מדידה
עליה במשקל בהריון

את מוזמנת לקרוא על עליה במשקל בתחילת הריון ובמהלכו, וכמובן על השאלה: "כמה צריך לעלות במשקל בהריון?". בנוסף, תקבלי טיפים שיעזרו לך לשמור על משקל תקין ועוד מספר המלצות מעולות בנושא. קריאה מהנה,

תקראי עוד »
ציוד כושר: משקולות, קטלבלס ושייקר
חדר כושר בהריון

פעילות גופנית בהריון במכון כושר, זוהי פעילות מומלצת אשר בהחלט את יכולה לעשות ואף רצוי שתעשי אבל את חייבת לדעת איך לעשות זאת נכון. אם תרצי אחת מתוך מאמנות הכושר שלנו יכולה לכתוב עבורך בתשלום תכנית עבודה לחדר הכושר בהזמן ההריון.

תקראי עוד »