דרך מצוינת לחזק את הגוף לקראת הלידה ופתרון מושלם עבור נשים הרות.

אם ברצונך להגיע חזקה, אסופה ומוצקה ללידה תתחילי לעשות את האימון הזה כבר מעכשיו.

*כפוף לאישור מהרופא שלך כמובן*

תוכן עניינים
 • שיטת אימון, אשר בנויה מסדרה של מספר תרגילים לחיזוק השרירים, שיפור הגמישות והכושר הגופני וכמובן עבודה על קואורדינציה.

 

 • אימון פילאטיס לנשים בהריון, יהיה שונה במהותו מאימון רגיל היות וקיימים דגשים מקצועיים אחרים, אשר יש ליישמם בפועל לטובת אי סיכון של האם והעובר.

 

 • שיטה זו מבוססת על נשימות, חיזוק שרירי הליבה (Core Muscles) והשרירים סביב הבטן וריצפת האגן. מטרת הפעילות הינה הגמשת השרירים והמפרקים, הארכת השרירים וחיזוקם וכמובן תרגול הכנה ללידה.

 

 • מי שהגה את השיטה זו נקרא "ג'וזף פילאטיס". כל התורה מאחורי השיטה הינה לאמן את גופנו במינימום מאמצים, ללא פציעות מיותרות על ידי ביצוע תרגילים מדורגים התורמים ליציבה של הגוף ולשיפור טווחי התנועה במפרקים.

היתרונות של פילאטיס בהריון?

 • שיפור היציבה כלומר תרגילים המסייעים בחיזוק הגב, שרירי הבטן וקרקעית האגן המקלים על ההריון. הרציונל בחיזוקם: במהלך הלידה הגב מתחיל להיות כפוף בשל צניחת הרחם והשינויים שלו

 

 • שליטה על סוגרים והווסתים – במהלך הריון נוצרת היחלשות באזור של קרקעית האגן, כלומר קיים רפיון שרירי באזור. בשל כך קיימת תופעה של בריחת שתן מידי פעם – אשר זוהי תופעה לא מלבבת במיוחד. ביצוע תרגילים בצורה עצמאית או לצידה של מאמנת כושר אישית מוסמכת, יעזרו לך לחזק את השרירים ולמנוע את התופעה הזאת

 

 • תרגול נשימתי כאמור בזמן הריון, כחלק מהתהליכים הפיזיולוגיים אשר גופך עובר נוצר קוצר נשימה במהלך החודשים האחרונים להריון בשל התרחבות הרחם והקושי של הסרעפת בשאיפת אוויר. בנוסף לדברים הנהדרים שמציע הפילאטיס לנשים הרות, הוא גם עובד על תרגילי נשימה החשובים למהלך הלידה ויכול מאוד לעזור לנשים שחוו קשיי נשימה.

תעשי ואל תעשי?

 1. תימנעי מלחזק בצורה דרמטית שת שרירי המקרבים
 2. תהיי קשובה לגופך ותבצעי תרגילים בצורה עדינה ומבוקרת
 3. אל תאמצי את עצמך יתר על המידה- הגוף שלך עובד קשה מספיק
 4. תחזקי את שרירי הגב, הבטן, רצפת האגן והרגליים כהכנה לתהליך הלידה
 5. תשתדלי לא לבצע תנועות מהירות וחדות העלולות להזיק לבריאותך ולעוברך
 6. תימנעי מלשכב על הגב במטרה להימנע מלהפעיל לחץ על וריד הנבוב המספק חמצן לעובר
 7. תבצעי מתיחות בצורה מבוקרת ומתונה משום שרקמות החיבור שלך רגישות ועלולות להיפצע
 8. לסיכום, פילאטיס לנשים הרות נחשב לפעילות גופנית מומלצת כחלק מהמגוון הרחב של פעילויות ספורט בהריון.

כתבות נוספות מומלצות

שתי נשים בהריון נמתחות על כדור

האם מותר לעשות ספורט בתחילת ההריון

בכתבה הזו, את מוזמנת לקרוא על פעילות גופנית בהריון. תוכלי לקרוא את הדברים הבאים: מאילו דברים עלייך להימנע בתכלית האיסור ואילו דברים עלייך כן לעשות, נקודות חשובות שעליך להקפיד וליישם וכמובן היתרונות שבכך.

תקראי עוד »
אישה עושה יוגה אל מול החוף

יוגה בהריון

אם ברצונך לדעת קצת יותר ולהרחיב את אופקיך בכל הקשור ליוגה בזמן הריון את מוזמנת להיכנס לכתבה. בין הדברים הכתובים תוכלי למשל למצוא פירוט על סוגי היוגה הקיימים כיום ומה מומלץ והיתרונות שיוגה במהלך הריון מקנה לגופך. היכנסי,

תקראי עוד »
אמא מנשקת את התינוק שלה

ספורט אחרי לידה קיסרית

לאחר הלידה הגוף עדיין רגיש והמערכות הפנימיות עדיין חלשות במיוחד אחרי קיסרי שכן הרחם ושרירי הבטן (חלשים), לכן בכתבה הבאה את מוזמנת לקרוא על פעילות מותאמת ומדורגות לנשים אחרי קיסרי והמלצות מועילות ושוות.

תקראי עוד »
אישה בהריון מודדת את הבטן עם סרט מדידה

עליה במשקל בהריון

את מוזמנת לקרוא על עליה במשקל בתחילת הריון ובמהלכו, וכמובן על השאלה: "כמה צריך לעלות במשקל בהריון?". בנוסף, תקבלי טיפים שיעזרו לך לשמור על משקל תקין ועוד מספר המלצות מעולות בנושא. קריאה מהנה,

תקראי עוד »