תרגילי כושר בטרימסטר שני להריון

עברת את הטרימסטר הראשון בהצלחה? מגיע לך כל הכבוד, כי הוא בהחלט "קשוח". כעת, את נכנסת לטרימסטר שני אז קחי בחשבון כי את הולכת לחוות עייפות, צרבות, בחילות ולעיתים גם הקאות. זהו דבר נורמלי לחלוטין שנשים רבות חוות במהלך ההריון לכן אל תיכנסי לפניקה אבל בהחלט כדאי שתהיי בביקורת אצל הרופא.

כעת, נעבור לחלק של הפעילות הגופנית בטרימסטר השני שכמובן עלייך להתמיד ולעשותה משום שהיא תתרום לך רבות בתהליך הסופי של הלידה (השרירים המתורגלים יצטרכו לפעול הרבה בזמן הלידה – לכן כדאי שתחזקי אותם כבר עכשיו ותהיי מתורגלת).

כדי לעזור לך כמה שניתן למרות שלא ניפגשנו פיזית, החלטנו לקחת סרטון מיוטיוב שעשוי בצורה מקצועית, הממחיש פיזית אימון כושר אישי בזמן נתון של אישה בהריון הנמצאת בטרימסטר שני יחד עם מאמנת הכושר שלה, אשר ביחד מדגימות תרגילים ומספקות את הדגשים לכך. אנחנו בנות גו ליידי לקחנו את הסרטון, צפינו בו ומטרתנו הינה "להגיש" לך אותו בצורה הטובה ביותר.

חשוב שתדעי!!! כל אישה נבדלת מאחרת במהלך ההריון בשל תהליכים פיזיולוגיים בגוף, לכן טרם את עושה את האימון הנ"ל או כל פעילות גופנית אחרת, אנו ממליצות לך מאוד לקבל את חוות הדעת המקצועית מהרופא שלך כי אולי קיימים דברים שאינם מותרים לך לעשות ועלייך לדעת מכך.

מספר תרגילי כושר בטרימסטר שני להריון

  • Marching Shoulder Press – לחיצת כתפיים באוויר ללא משקל ובו זמנית הרמת ברך לכיוון החזה, כל פעם רגל אחרת. עלייך לבצע זאת 40 פעמים כמו בסרטון (אך אם את מרגישה כי זה קשה מידי – תעשי פחות). תרגיל מעולה לחגורת הכתפיים ולרגליים ובמקביל מעלה את הדופק.
  • Squat & Step Back – עלייך לבצע את תרגיל הסקוואט יחד עם צעד לאחור. כשאת לוקחת צעד לאחור, השתדלי שהצעד יהיה קטן ולא רחב מידי כדי לשמור על יציבות. תרגיל זה מחזק את פלג הגוף התחתון ויעלה לך את קצב הלב מכאן את זרימת הדם. בצעי זאת 30 פעמים.
  • Plie Squat & Arms – עלייך לעשות את תרגיל הסקוואט במצב של "פליה" (ממש כמו בבלט, אצבעות מופנות החוצה עם פישוק ברגלייך), ובכל ירידה פתחי את ידייך לצדדים (ממש כמו בסרטון). עלייך לבצע 20 חזרות.
  • Abs Squeeze – תכווצי את שרירי הבטן למשך כמה שניות ותשחררי. חזרי על אותה פעולה 3 עד 4 פעמים, כאשר את זקופה ויציבה. תרגיל זה תורם לחיזוק שרירי הבטן ללא כל חשש להזיק לעובר, להבדיל מתרגילי בטן קלאסיים בהם את שוכבת על הגב (שזה אסור בתכלית האיסור זמן הריון).
  • Pelvic Floor Lifts – מעין גילגול אגן בעמידה ממש כמו שהן מציגות בסרטון. עלייך להחזיק כמה שניות את הבטן ואז לשחרר. (תרגיל זה מצריך תרגול כדי לבצע אותו 100% נכון). חזרי על כך 3 עד 4 פעמים.
  • Plie Squat & Bust Lift – תרגיל זה דומה לאחד התרגילים הקודמים, רק שהפעם את דוחפת את אחת הידיים עם התנגדות של היד השניה. תרגיל זה תורם לחיזוק שרירי החזה ולכל הרצועות מסביב, שכאמור החזה הנשי בזמן הריון גדל בשל החלב ומכאן שהוא "מושך" כלפי מטה ונעשה חלש יותר – לכן עלייך להקפיד ולחזק אותו. חזרי על הפעולה 20 פעמים.
  • Triceps Lift – תרגיל זה מחזק את שריר היד האחורית, אומנם שימי לב כי בסרטון התרגיל הודגם ללא משקולות ונאמר כי יש לבצע 100 חזרות. אנחנו ממליצות לך לקחת משקולות של קילו 1 ולבצע את התרגיל עם פחות חזרות – לאפקטיביות מירבית.
  • Standing Leg Lift – הרמות רגל הצידה 30 פעם כל רגל. תרגיל זה עובד על אחד משרירי הישבן בצורה חזקה מאוד, כמו כן עליך לאחוז בכיסא בזמן ביצוע התרגיל כדי לא לאבד שיווי משקל.
  • Booty Lift – הרמות רגליים כלפי מעלה, 20 פעמים של רגל (שימי לב כי כעת התרגילים הם על מזרון בישיבה). תרגיל זה מעצב מאוד את שרירי הישבן.

»» את מוזמנת לקרוא כתבות נוספות על ספורט בהריון

צרי קשר

מאשרת קבלת חומר שיווקי מ Go Lady

כל הזכויות שמורות ©2012 גו ליידי - אתר כושר לנשים | מאמנת כושר אישית עד הבית ובפארק | שלום עליכם, תל אביב | תנאי השימוש |
Call Now Button