תוכן עניינים

אישה בהריון בשמלה סגולה
אישה בהריון בשמלה סגולה

מחפשת מידע על תרגילי כושר בהריון? תמשיכי לקרוא את הכתבה, כי בהמשך שלה תמצאי מספר תרגילים שווים במיוחד אשר יעזרו לך להתאמן בכוחות עצמך, כמובן שזה בתנאי שאין לך הגבלות רפואיות משמעותיות.

מגוון תרגילי כושר בהריון

כפיפת מרפקים בישיבה עם משקולות

תרגיל נהדר שמחזק את השרירים בחלק הקדמי של היד. כל שעלייך לעשות הוא לשבת של כיסא, לקחת 2 משקולות במשקל נמוך ולבצע כפיפה במרפק בצורה איטית ומבוקרת.

 

יד אחורית כנגד רצועות TRX

מדובר בתרגיל נהדר אשר מחזק בצורה נהדרת את היד האחורית, כל שעלייך לעשות הוא לתלות את ה- טי אר אקס על הדלת בבית, לאחוז את שתי הרצועות בצורה מקבילה, ולבצע פשיטה במרפק כאשר את מקפידה לשמור על מרפקים מקבילים.

 

סקוואט כנגד FITBALL

זהו אחד התרגילים הפופולריים ביותר מתוך אותו מגוון עצום של תרגילי כושר בהריון. מה שאת צריכה לעשות הוא להניח את הכדור על הדלת או על הקיר, להישען עם הגב על הכדור, ולבצע ירידות קלות למעלה ולמטה, תוך כדי שאת מקפידה לשמור על גב ישר, ישבן לאחור ועל נשימות סדירות בזמן כל ירידה.

 

תרגיל הגניקולוג עם כדור קטן

תרגיל מצוין היכול לסייע לך במידת הצורך באם היו לך כאבים במפשעה בהריון שעובד על המקרבים ועל שרירי רצפת האגן. ניתן לבצע אותו בישיבה או בשכיבה (תלוי באיזה חודש להריון את נמצאת). בדוגמא הנוכחית, נעניק לך את הדגשים המקצועיים לטובת התרגיל בישיבה. כל שעלייך לעשות הוא לקחת כיסא מרופד ונוח, לשבת עליו ולהניח את הכדור בין הרגליים, כאשר המטרה היא ללחוץ על הכדור.

כושר בהריון כל היתרונות

הפגת מתחים

זה תורם רבות לשיפור ועידוד מצב הרוח שלך, וזאת בשל כמות האנדורפינים אשר משתחררת בזמן פעילות גופנית. התהליך שאת תחווי הוא מעין חלון זמן של שקט, שלווה, רוגע ותרגישי הרבה יותר רעננה ורגועה אחרי אימון.

 

עבודה על היציבה

גופך עובר טרנספורמציה וחווה שינויים פיזיולוגיים, כלומר מרכז הכובד משתנה, השרירים נחלשים ומתחילים להופיע כאבים בגוף. ביצוע תרגילים יעזור לך להתגבר על התופעות הללו ויתרום לך רבות לחיזוק הגוף.

 

פתרון יעיל עבור שרירי בטן רפויים

כחלק אינטגרלי מהתהליך, את תחווי שינויים בבטן עקב מתיחה של השרירים והרצועות דבר שיגרום לחולשה בשרירי הבטן. לכן אם ברצונך להגיע ללידה מוכנה וחזקה עם שרירי בטן נוקשים ומעוצבים עלייך לדאוג לחזק אותם.

 

שליטה ובקרה על הסוגרים

במהלך האימונים את תלמדי כיצד לשלוט על הסוגרים שלך ותחזקי את שרירי רצפת האגן וכל זאת בעזרת תרגילי נשימות או אימוני הרפיה וכיווץ בעזרת כדור Fitball. השרירים המצויים בקרקעית האגן עובדים המון בלידה ולכן חשוב לחזק אותם.

 

חיזוק השרירים לקראת הלידה

זה ידוע שבזמן לידה השרירים שלך נחלשים בעיקר שרירי הבטן והגב אשר נעשים חלשים יותר כתוצאה מהנשיאה שלך העובר. כאמור, אימונים נכונים ומבוקרים עם מדריכה צמודה יובילו אותך לשינויים שאת רוצה כמו: להראות טוב, לשמור על גזרה נאותה וכמובן לחזק את השרירים בכל הגוף.

 

פתרון מושלם לגב כואב

כאמור אישה סובלת מכאבי גב חוזרים ונשנים כתוצאה מנשיאת משקלו של העובר אשר מושך כלפי מטה (בשל הגרביטציה). כאשר את תעבדי יחד עם מדריכה, אתן תעבדו באופן פרודוקטיבי על שרירי הגב כלומר פושטי וזוקפי גב, והכל במטרה לחזק לך את השרירים החלשים ולסייע בהפחתת הכאבים.

 

שיפור ההרגשה הכללית

זה ידוע כי אישה הריונית, נמצאת במתחים נפשיים המהולים בשמחה, במתח ובחרדה כתוצאה מהשינויים הפיזיולוגיים החלים בגופה ומכמות ההורמונים המשתוללים בגוף שלה. ואילו מה שמאזן את זה, זוהי כמובן פעילות גופנית בהריון התורמת לשיפור מצב הרוח שלך, מפיגה מתחים ולחצים נפשיים, עוזרת להתנתק מהמציאות וכמובן משחררת אנדורפינים הידועים כמשפרים את מצב הרוח הירוד.

ייעוץ טלפוני חינם

מתן מענה מהיר ומקצועי ביותר

אימון ניסיון בלי התחייבות

אימון הכרות במחיר של 150 שקל בלבד

דברו איתיוואטסאפ