ספורט אחרי לידה

אמא מאושרת עם תינוק חייכן ומתוק

מהו ספורט אחרי לידה? ומתי ניתן לחזור לפעילות גופנית?

 • הכוונה לפעילות גופנית אותה ניתן לבצע לאחר לידה בצורה עצמאית או לצדה של אשת מקצוע אשר עברה הכשרה ספציפית בנושא. הפעילות כוללת: הליכה, רכיבה על אופניים, ריצה מתונה, יוגה, פילאטיס, שחיה, אימון TRX, אימון כושר קבוצתי וכמובן כפיפות בטן.
 • אימון נמשך כ- 60 דק' והוא כולל בתוכו את הדברים הבאים: אימון אירובי לשם העלאת הדופק ולשריפת קלוריות מוגברת בעזרת תרגילים מעולם העיצוב, אימוני כוח בעזרת משקוליות, גומיית התנגדות וכמובן עם רצועות טי אר אקס והכי חשוב תרגילי בטן עם כדור פיטבול.
 • מומלץ להיעזר בסבלנות ולקחת את הזמן הרצוי להחלמה מלאה של כל האזורים הפנימיים, ההמלצה לפי הספרים ללידה רגילה הינה 6 שבועות לפחות של מנוחה עד לחזרה לפעילות גופנית מלאה וכמובן לדאוג שתהיה מתונה. ואילו בלידה קיסרית עדיפות לנוח מעט יותר בסביבות 8 שבועות לפחות. כמובן שבשני המקרים, עלייך לגשת לרופא המטפל בך ולהיבדק ולקבל את אישורו, בטרם את מתחילה בפעילות הגופנית.

מהם היתרונות של ספורט לאחר לידה?

 • חיזוק השרירים  במהלך ההיריון הגוף שלך עובר תהפוכות הורמונליות וכמובן שינויים בשרירים בגוף: שרירי הבטן נעשים חלשים יותר, שרירי רצפת האגן נחלשים וסביר להניח כי את סובלת מכאבי גב תחתון כתוצאה מנשיאת העובר ברחמך. כדי לחזור לשגרה השוטפת, עלייך לחזור לפעילות ספורטיבית מסודרת באופן עצמאי או עם מאמנת כושר אישית. אותה פעילות תסייע לך בחיזוק השלד והשרירים, וכמובן תעזור לך לחזור למצב הקודם טרם הלידה.
 • שינוי בהרגשה האישית – עצבים בהריון זוהי תופעה שכיחה מאוד אצל הנשים וזאת הודות לכל הנושא של עליה במשקל בהריון, השינויים הקוסמטיים שגופה חווה, כמות ההורמונים המופרשים שגם להם יש השפעה ישירה על מצב הרוח. אם ברצונך לתקן את ההרגשה, עלייך להתחיל ולעשות פעילות גופנית מבוקרת עם מאמנת כושר אישית אשר תוביל אותך להישגים, תשיג לך את המטרות הרצויות וכמובן תשפר לך את מצב הרוח הכללי.

קבוצת נשים עושות מתיחות

מספר דוגמאות לפעילויות ספורט אחרי לידה?

 • אימון טי אר אקס – זוהי חלופה מצוינת אשר יכולה להתאים לך. מדובר באימון כושר מגוון ופעלתני המתאים לאישה לאחר לידה, משום שאימון זה משלב עבודה אירובית לצד עבודה אנאירובית  ומציע עשרות תרגילי בטן.
 • רכיבה על אופניים – רכיבה זוהי פעילות מצוינת לנשים הסובלות מכאבי ברכיים או גב, משום שכאשר את רוכבת על האופניים את מפעילה פחות לחץ ועומסים על המפרקים והשרירים שלך וגם כמובן את שורפת קלוריות.
 • אימון בחדר כושר – אופציה נהדרת היא לחזור לשגרת אימונים במכון כושר הקרוב לביתך. בטרם את מתחילה להתאמן, תקבעי פגישת ייעוץ מסודרת בה ייבחנו את היכולות הפיזיות שלך ובמידה ויש את המגבלות הרפואיות שלך, ובהתאם לכך ימליצו לך על תכנית אימון מסודרת.
 • הליכה – האופציה הכי קלה והכי פשוטה לביצוע. כל שעלייך לעשות הוא להכין מוזיקה טובה, לקחת אוזניות, בקבוק מים וכמובן לבחור מסלול הליכה נוח ונעים. כדי שלא תתעצלי במיוחד בצעידות הראשונות תשתדלי לצאת להליכה עם בעלך, בת הזוג, חברה טובה או אפילו עם הכלב שלך.
 • אימון קבוצתי – זהו אימון כושר קבוצתי של מספר נשים בו זמנית, כלומר שלך ועוד מספר נשים במקביל, אשר לכולכן עניין משותף והוא: לכולכן מטרה ברורה לרדת במשקל אחרי לידה. האימון עצמו מתקיים בפארק הפסטורלי במזג אוויר נהדר ונמשך כשעה עגולה.
 • אימון עם מדריכה – כדי להגיע לתוצאות מהירות עם בקרה מקסימלית ויחס פרטני, מומלץ שתיקחי אימון הכרות עם מדריכת כושר אישית במחיר אטרקטיבי. בטרם את רוכשת חבילת אימונים, תבקשי להתנסות באימון ניסיון ורק אז תוכלי להחליט האם יש לך כימיה עם אותה מאמנת או האם את מרוצה משיטת האימון שלה. אינטרנט זה דבר נפלא, אך יחד עם זאת כדאי לך להתנסות במפגש פרטני אחת על אחת.

נשים מתאמנות בפארק

מה חשוב לדעת על מאמנות הכושר שלנו?

אצלנו ב- Go Lady קיימות עשרות מדריכות כושר מקצועיות בעלות ניסיון עשיר בתחום. לכל מדריכת ספורט יש תעודת הסמכה מאחד המוסדות המוכרים בארץ, המקנה לה את האפשרות לעשות אימונים אישיים.

האימונים מתבצעים בפריסה ארצית  ובצורות הבאות:

אימון כושר אישי ופרטני בבית הלקוחה

המאמנת שבחרת מגיעה עד לפתח ביתך עם כל הציוד הספורטיבי הדרוש, בזמן שנוח לך וביום שתרצי. המאמנת תתאים את האימון למטרות שלך, ולרמת הכושר הפיזי בו את נמצאת (חשוב לעבוד לפי סרגל מאמצים מדורג).

אימון כושר אישי בחוץ

זהו אימון פרטי בפארק הקרוב לביתך ושם ניתן להשתמש בכל המתקנים שהפארק מציע או לחלופין להשתמש בציוד אותה מביאה עמה המדריכה. ההבדל המהותי בין אימון בחוץ לאימון בבית, הוא שהזמן עובר מהר יותר וכי מרחב האימון גדול יותר.

צרי קשר

מאשרת קבלת חומר שיווקי מ Go Lady

כל הזכויות שמורות ©2012 גו ליידי - אתר כושר לנשים | מאמנת כושר אישית עד הבית ובפארק | שלום עליכם, תל אביב | תנאי השימוש |
Call Now Button